• Plakat

Środa 8:00-12:30
Czwartek 7:30-14:00 - Dzień techniczny
Piątek 8:00-12:30

Biblioteka szkolna to miejsce bardzo często odwiedzane przez uczniów, rodziców i mieszkańców Tanowa. Może pochwalić się bardzo bogatym księgozbiorem dla najmłodszych, ale również dla młodzieży i dorosłych czytelników. W swoich zasobach posiada książki z zakresu wychowania, terapii pedagogicznej i dysleksji, które służą pomocą zarówno nauczycielom jak i rodzicom.

Przy zakupie nowości dla uczniów bibliotekarz posiłkuje się Złotą Listą książek do czytania dzieciom opracowaną przez Fundację ABC XXI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

W tym roku szkolnym jednym z priorytetów naszej szkoły jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów.
 Bibliotekarz Dorota Błaszczyk wraz z polonistą Urszulą Roszak przystąpiły do akcji „MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM” organizowanej przez Kampanię „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Organizujemy raz w miesiącu wielkie czytanie. Dzieciom czytają głośno nauczyciele, rodzice, i zaproszeni goście. Obie panie są również założycielkami Klubu Czytających Rodzin „Czytomaniacy”, w którego skład wchodzą rodzice i dzieci tanowskiej społeczności. Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu, a głównym celem jest propagowanie czytelnictwa nie tylko w szkole, ale i w środowisku lokalnym.

W bibliotece odbywają się konkursy czytelnicze, recytatorskie, spotkania autorskie, małe akademie i duże uroczystości.

Biblioteka jest centrum kulturalnym naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie

ul. Szczecińska 31, 72-004 Tanowo,