Zielona szkoła

Pod koniec maja uczniowie klas starszych udali się na Zieloną Szkołę „Kieł mamuta” do Morynia.

Zanim dotarliśmy na miejsce zatrzymaliśmy się w Chojnie na historyczny bieg zadaniowy (widzieliśmy Platan Olbrzym, Kościół Mariacki, Ratusz, Brama Barnkowska, Brama Świecka, ruiny Kaplicy Św. Gertrudy, baszty chojeńskie). 

W samo południe dotarliśmy do ośrodka i po pysznym obiedzie udaliśmy się do naszych domków na krótki odpoczynek.

Kolejne zajęcia to Myśliwi epoki lodowcowej – Bieg zadaniowy na terenie ośrodka z elementami rywalizacji (zadania sprawnościowe, ścieżka zdrowia, próby celności) po skończonej rywalizacji czekało na nas ognisko z kiełbaskami.

Drugiego dnia byliśmy poszukiwaczami dinozaurów. Udaliśmy się na warsztaty rękodzielnicze połączone z warsztatami paleontologicznymi. Po południu udaliśmy się na zajęcia rekreacyjno-sportowe: park linowy, ścianka trawersowa, zajęcia INO z wykorzystaniem zestawu Sport Ident. Po kolacji czekała na nas kolejna atrakcja: dyskoteka zakończona spacerem w ciemnościach przez cmentarzysko dinozaurów.

Ostatniego dnia przeprawiliśmy się wodnym szlakiem wokół półwyspu do zatoki i ujścia rzeki Słubi (kajaki, rowery wodne, katamaran wycieczkowy). Podczas wyprawy dotarliśmy do miasteczka i spacerem Aleją Gwiazd Plejstocenu udaliśmy się na zasłużone lody. 

Pogoda cały czas nam dopisywała 😉